Agados Handy 8 ram bez vystuh

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Agados Handy 8 ram bez vystuh

Príspevok od používateľa Steveslav »

Caffte vsetci,, kupil som pred mesiacom Agados Handy 8. Konstrukcia na to ze je do celkovej hmostnosti 750kg je ako taka dost slaba,, ked je nalozeny a podoprety pomocnym kolieckom, tak sa ohyba ojo na ktorom je namontovane. Ovela vacsi problem vidim v rame. POdlaha je 10mm hruba vodovzdorna preglejka. Problem je vtom, ze pod nou je len ram od oja dozadu a vstrede podpera, ktora je na naprave. Vcera som chodil po tej podlahe,, a poviem vam, ze kym sa to nevystuzi, tak to druhy krat nechcem absolvovat. Podlaha sa miestami prehybala aj o min 2cm.. VIem ze asi vazim moc, ,ale ked si predstavim, ze budem na nom viezt nieco tazsie napr zelezo a pritom ako skace na jamach mi moze skoncit na ceste..

A teraz k tej otazke co mam,,, mozem vystuzit ram pod podplahou aniž by som prisiel o zaruku? Nieje problem tam dat napriec par joklov ktore sa ale budu musiet prisrobovat cez ram a podlahu..

Takto to vyzera teraz:

http://www.privesy-eshop.cz/editor/imag ... me_140.jpg
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Určite ak tam niečo priváríš bude problém so zárukou :4012:
Ale takýto nepodarok, Ty kokso, kto tomu dal certifikát?Veď tam chýba minimálne jeden priečny nosník, ale kvôli úspore na hmotnosti to tam jednoducho nedali.
Ja by som využil tie diery v ráme a prinitoval tam nejaký priečny nosník Téčko
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

zvarat nechcem,, je to pozinkovane,, hned by to zacalo kvitnut,, myslel som nieco v tom zmysle, zeby sa prevrtala vystuha az dohora cez podlahu a prrsrobovalo by sa to,, alebo prinitovalo. Volal som predajcovi od ktoreho som kupil vozik, a vraj zaruka sa vztahuje len na napravu a papucu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trocha netuším čo riešiš ? vozík je od výrobcu navrhnutý , odskúšaný a certifikovaný na váhu 750kg , tak asi to nejako skúšali a dokladovali.Mám doma práve Agadoša .Kúpil som ho po ťažkých 4 rokoch u oknárov kde bol preťažovaný 3-4násobne a jazdil. To preťaženie mám overená lebo v areáli sme mali váhu. Ja sámsom na ňom odviezol skoro dve tony štrku naraz (presne 1870kg). 10mm preglejka v pohode tú váhu unesie, lebo váha nepôsobí bodovo ale je rozložená na ploche.
[img]http://s26.postimg.org/xyjxs4g45/P070714_19_14.jpg[/img]
Toto je len príklad bežného zaťaženia u mňa - ten traktor má niečo cez tonu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

odfot zospodu ram
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Už si kúpil, mal si si lepšie vyberať ešte predtým, neviem si predstaviť prípad, že by ti reálne uznali záruku na papuču a na nápravu.
Papuča prosím, tam sa ale veľmo nemá čo pokaziť a ak aj áno, v prípade nejakého defektu by si voľačo vyreklamoval, ale u takej poruchy nápravy, ktorá reálne prichádza do úvahy, by to pravdepodobne zo strany predajcu bolo zhodené na to, že si príves preťažil a dovidenia.

Sám som kedysi 3 prívesy zhotovil, takže mám vari nejakú predstavu, ale 10 mm preglejka to sa mi zdá naozaj málo. Používal som 18 a 20 mm tú najkvalitnejšiu vodovzdornú preglejku a nebol problém ani po rokoch.
Pretože práve stabilná pevná podlaha je zárukou stability celého prívesu.
Neviem ako skúšajú také prívesy, ale predpokladám že sa pri skúškach jednalo o pekne rozložený náklad, takže zrejme nebol problém s udelením certifikátu.

Už som teda všeličo na mojich prívesoch prevážal, ale dosť často sa vôbec nedalo hovoriť o pravidelnom rozložení nákladu, jednoducho nie vždy človek preváža iba štrk alebo tehly.
Viem že to je nemilé mať ďalší finančný výdaj, ale doporučujem ti kúpiť pevnú kvalitnú preglejku aspoň 18 mm hrubú a celú tú pôvodnú podlahu nahradiť. Potom už nejaké dodatočné vystužovanie rámu korby síce nebude na škodu, ale zrejme ani nebude nevyhnutné.
Dalo by sa aj položiť na tú pôvodnú podlahu ďalšiu podobnú preglejku, pevnostne by to zrejme vyhovovalo, ale vtedy by bol určite problém s vodou, ktorá by sa dostala medzi tie dve preglejky a by to po čase zhnilo.

Oco – určite nemáš podlahu na tom prívese z 10 mm preglejky, to by si tam ten traktor nenaložil, v tom je celý fígeľ (nie že by tam bol položený na plocho ten kadehák).
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci čítajte pozorne , ja som neriešil akú ja mám podlahu ale kolkonásobne prekračujem deklarovanú hmotnosť. Na hentom mojom sú aj krížom vinkle , lebo v nich sú kotviace oká , lenže to neznamená že ten vozík viac vydrží ale to že s ním horšie zaobchádzam. Bol aj polámaný stáva sa to hlavne keď sa vykladá tak že ho bager prevráti lopatou :40bd: :40bd:
Keď chceš hodne nakladať neboj sa o vozík , ale skôr o ťažné vozidlo či to aj ubrzdí. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale téma je o vozíku a jeho podlahe, ktorá sa prehýňa, keď sa na ňu postavíš.
Zase festovná korba má aj svoju nevýhodu, že to zvádza naložiť viac ako znesie náprava.
Mne sa také kedysi dávno stalo, známa chcela doviezť dlaždice, auto nemala.
Prišiel som do stavebním s autom aj prívesom, čosi som si vybavoval, oni medzitým naložili príves, keď som došiel k autu, už som tušil že je zle, nosnosť viac ako 2x prekročená, nechcel som byť sviňa ich nechať vyložiť polovičku nákladu, samozrejme roztrhlo rúru v ktorej boli uložené kyvné ramená s gumovými blokmi.
Provizórne som to stiahol, ale nakoniec som aj tak nechal u výrobcu náprav v Kopřivnici opraviť nápravu výmenným spôsobom, čiže vymeniť za novú.

Takže preťažovanie prívesu je dosť o tom, akého vyhotovenia sú nápravy prívesu.
A keď sa podlaha prehýňa pod nákladom, tak podvedome človek na príves toľko nenaloží.
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

ja mam rad svoju spojku,, aj keby som mal prives ktory by zniesol viac ako 750 tak tolko nenalozim,, to potom radsej zavolam kamaratom, ktori maju dodavky,, alebo rovno auto s rukou.. TU ide fakt len o to, ze je tento nesikovne vyrobeny,, ale moc moznosti nebolo,, tie ktore to maju tak nejak poctivejsie pozosilovane zas stoja o dost viac.. Uz chapem preco tieto voziky su v kategorii HOBBY alebo inde LACNE.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Áno, tvoja posledná veta v príspevku to najviac vystihuje. Ja som si priplatil, a kúpil som VZ 26 exclusive (nebrzdený, 750 kg). Na také bežné brnkačky okolo domu. Má podlahu hrubú 16 mm + ešte jednu priečnu výstuhu. Aj tak by sa tam ešte jedna dopredu a jedna dozadu pýtala. Má drevené bočnice, hliníkové olištovanie...

Predpokladám životnosť 25 rokov a viac...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz : presne to som chcel povedať , že ak ho tá podlaha v budúcnosti neupozorní že dosť. Tak ten vozík preťaží a doláme. Ja by som to nechal tak ako to je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

neries

Príspevok od používateľa forent »

Nazadar. Mam ten isty vozik uz rok. Ta ista konstrukcia dole pod doskou. Snazim sa ho pouzivat "opatrne" ale niekedy sa neda odhladnut kolko tam mas nalozene. Taham ho s Jeepom Grandom ten tojliter nevie ci tam je 100 alebo 2 tony ;) Mozem iba potvrdit ze to odvezilo bez problemov na dlhsiu trasu tonu treva, betonovu sut som pri vazeni auta v zbere zistil ze vozik ma tonu a pol a taktiez strk si nechavam sypat 1 a pol lyzice az kym gumy nie su na diskoch.

Moj otec hovori, ze ked som ho nedo****l za rok ja, uz ho neznici nikto :) :3906:

Už to tu zaznelo, neboj sa ze to pretazis - vyrobca pise celkovu prevadzkovu tusim 750 kg a ked tam das viac nic sa nedeje. Sleduj podla kolies :)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

mne ten vozik ako vyslovene slaby nepripada, pongratz napr. predava 3/4t voziky len s jednym nosnym jaklom veducim cez stred ktore sa cudne vykrucaju uz po 500 kg.
ak sa prehyba podlaha treba este raz premysliet dod. vystuhy a ci musia byt pevne uchytene k ramu
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

preglejke sa neda verit, daj na nu este sestku plech a mas vybavene. Bude mat sice 100 kil, ale nieco vydrzi.
Inak nejde o to, ci nalozite 2 tony a prejdete 5 km, ale ci mozte nabehat 100 tisic km bez poskodenia vozika alebo ci sa vozik neroztrhne pri nabehnuti na jamu a nezabije tam desat deti iducich zo skoly.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Tak ja si trochu rýpnem od témy: všetci sa tu chválite že preťažujete vozíky, ale pri tom tu idete každého zabásnuť keď jazdí rýchlejšie ako povolené limity...

To už je len bezpečnosť VY KAZATELIA keď potrebuješ zabrzdiť a zozadu ťa tlačí 1,5 tony nebrzdeného prívesu...

A teraz mudrci čo je bezpečnejšie, ísť 70 cez dedinu s autom v tiptop stave, alebo 50 a preťažený jak ho..do???????? A to ani nehovorím o brzdení premávky :3c90: :3c90:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných