3a a dovoz

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

A neplati sa nahodou teraz ten poplatok uz pri kazdej zmene majitela aj pri kupe v ramci SR? Takze zarat si ho mozes, ale bude rovnaky aj ked si auto kupis doma? :41c2:
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

mp3turbo napísal:prepacim, ked mi niekto prihlasi auto BEZ tych poplatkov priplatkov doplatkov, to je uplne jedno ako sa to nazyva.

MUSIM ich zaplatit, nejde to bez toho.

Takze ich samozrejme zaratam do ceny, rovnako ako zaratam dalsich 300 eur cesta tam, cesta naspat, poplatky za cesku alebo rakusku dialnicu ked tam idem, poplatky za odhlasenie auta v Ríši, poplatky za povinne poistenie a prevozne znacky ak idem autom po svojich (alebo prenajom vozika ak auto doveziem za mojim autom, v takom pripade samozrejme zvysenu spotrebu naspat), zaratam aj jednu noc v hoteli za 80 eur ked musim niekde cestou prespat a nechcem sa krcit v aute ako taky pako...

Zaratam kazdy jeden cent. Pretoze to su naklady ktore s dovozom mojho vysnivaneho tátoša absolutne suvisia a nedaju sa oddelit.

Jasne ze urcite zaratam aj drobnych 1800 eur [!!] priplatok poplatok zaplatok nadplatok kvoli vykonu motora ktory PRI PRIHLASENI MUSIM mat zaplateny. Je mi totalne jedno ktorej vlade sa mam podakovat, ci som ich volil alebo nie, proste su to dukaty ktore idu z mojej penazenky von.
Ako som ti uz pisal a rovnako aj kolega po mne, ten poplatok sa plati vzdy aj ked kupis auto na Slovensku. Nemusis nic dovazat. Neviem kedy si naposledy dovazal auto, ale poplatky priamo suvisiace s dovozom su KO, uradne preklady zmluvy, TP + STK (alebo nova STK u nas), ziadost o uznanie typoveho schvalenia a to je vsetko co priamo suvisi s dovozom. OK mozes si priratat cestu a prevozky (alebo to risknut bez co by som neodporucal) tak dajme tomu nech 500 - 600e. Vsetky ostatne poplatky su uz potom rovnake ako pri aute kupenom na Slovensku. Ked nemas povedat co k teme, tak je lepsie sa nevyjadrovat. Nikto ta nenuti kupovat auto v zahranici a uz vobec nie auto s vykonom cez 200KW. Mna to cele vyslo do 400 eur a je mi jedno, kto si co o tom mysli. A mozem ta ubezpecit, ze fabia to nebola. To auto stalo pred 4 rokmi cez 40K.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, je uplne spravne ze priplatky za vykon motora sa platia aj na Slovensku - ale doviezt auto bez nich nejde.


>> Ked nemas povedat co k teme, tak je lepsie sa nevyjadrovat.

spravne. Prave preto som upozornil nadejneho dovazajuceho ktory sa nevyzna, ze 125kW Pasatt z roku 2017 alebo 2018 ho URCITE NEBUDE stat 400 eur na dovoz a prihlasenie ako ste mu tu naslubovali. Uz sa mi zoparkrat stalo ze bol cloviecik velmi prekvapeny - kupil auto samozrejme za posledne peniaze, a potom mu povedali ze zaplat 2000 eur za prihlasenie a "vykonovy priplatok", a zrazu mal chlap taku trosku menej istu chodcu a chytal sa za srdce.

Ano, pri prepise autiaku na Slovensku je to rovnake, ale treba na to upozornit. Nieze si volakto bude mysliet ze viac nez 400 eur za dovoz zvonku nezaplati - zaznelo to tu trosku zavadzajuco, tak to len chceme dat na pravu mieru.

Ano, prihlasenie samotne moze byt do 400 eur, ale to nie su vsetky poplatky predtym nez clovek moze jazdit. Tuto vec bolo lahke prehliadnut.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozor, poplatok za výkon sa platí, ale výška sa vyráta aj podla veku vozidla koeficientom

Už dlhšiu dobu neplatí že za vysoký výkon pri dovoze jazdenky človek zaplatí 1000€
Ak zoberieme teda príklad výkon 125kW, kde je poplatok u nového 530€
U 5 ročného auta sa tento poplatok vynásobí koeficientom 0,38 (ak má pod 5 rokov), alebo 0,32 (ak už 5 rokov malo)
Poplatok je potom 530€ x 0,38 = 190€

https://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1


Každopádne baviť sa o dovoze jazdenky s tým že nezarátam všetky náklady je úplne mimo ::: :::
Tie zvyšné poplatky tak či tak platí kupec, takže k tým 500-600€ (podla výkonu a veku vozidla) treba započítať aj prepravu a či to už bude prepravník čo zoberie od kilometra, alebo po vlastnej osi jedno auto tam dve nespäť, k tomu dialničné známky, človek musí aj niečo zjesť, tak za 100€ to nebude
Naposledy upravil/-a ivko1 v 29.07.2020 21:06, upravené celkom 1 krát.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Ano, to je samozrejme pravda. Asi sme sa celkom nepochopili a asi som to aj blbo naformuloval. Ja som mal na mysli len cisto poplatky, ktore zaplati clovek NAVYSE pri dovoze z inej krajiny. To je zhruba tych 400 - 500 eur. Samozrejme ze si k tomu treba prirat vsetky poplatky, ktore si uctuje stat pri prihlaseni vozidla na Slovensku. To jest spravny poplatok, ktory je zavisly od vykonu a veku vozidla + 66 eur prihlasenie a znacky.
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

nejaky cas som robil v spominanom A.. bazare takze viem ako to tam chodi, neni pravda ze stacaju alebo stacali KM, niesu na to odkazany ake auto vykupia take predaju obcas musia do dakeho investovat je to ako v kazdom inom bazari alebo firme vsade sa snazia predat zo ziskom.treba si len zobrat zo sebou niekoho znaleho kto dane auto pozrie.problemom su ludia co tam robia hlavne predajcovia kedze maju z predaja slusnu proviziu snazia sa zakaznika obalamutit a mnohy predajcovia autam ani nerozumeju najlepsie je ich nepocuvat ale dat na toho kto ti ide pomoct pozriet auto.je to velka firma tak je pochopitelne ze bude mat aj viac nespokojnych zakaznikov ako mala,mimochodom milujem ludi co vsade boli vsetko vedia a jazdia na 20r felicii dotycny tu uz vela krat mudroval

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných