2.0 hdi - vstrekovacie trysky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ferinecko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.01.2011 13:44
Zdieľať na Facebook

2.0 hdi - vstrekovacie trysky

Príspevok od používateľa ferinecko »

chcelm sa spytat na stekot motora 2,0hdi pri urcitych otackach,2-3sekundy apotom stichne a ide normalne.Motor ide super,ziaden problem.Remenica,rozvody,kladky vsetko vporiadku.Mechanik povedal,ze su to trysky,neviem je to mozne.
palinogo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.08.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palinogo »

Veru ten mechanik ma pravdu , najjednoduchsie je dat trysky na test
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V žiadnom prípade.To je Hdi a nie staré čapové trysky ktoré dokázali tak šťať že motor klepal ako požiarna kovadlina.U HDI je možnosť odmerať dávku prepadu,aj tá vie napovedať o tom že niečo nie je v poriadku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

predaj ho -hdi je nic moc
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

seven549 napísal:predaj ho -hdi je nic moc
a na zaklade coho si na tuto "mudrost" prisiel?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pretoze novy peugeot 407 po 4 rokoch ma 75 000km tankuje sa len na omw a vecny problem vstreky.ked nezvlada autobahn tak je to prdlacka do pola.
ferinecko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.01.2011 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinecko »

no chlapy idem s tryskamy na diagnostiku do PD dam vediet ci to robili oni alebo nie.Auto nechcem predat mam ho od 2004 ako nove,doteraz najazdene 280000 km a ziadny problem s nim nemam,varovali ma ze uvidim po roku,po dvoch,po troch rokoch ze budu problemy no nic ma zatial neprekvapilo som s nim spokojny, dostava zakladnu udrzbu olej,filtre + vymena kotucov,platniciek,capov.
robinix
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.07.2008 08:31
Zdieľať na Facebook

trisky

Príspevok od používateľa robinix »

to seven: možno tak 407 s 1,6 HDi, dvojlitre sú oveľa spoľahlivejšie
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

cubicomp napísal:
seven549 napísal:predaj ho -hdi je nic moc
a na zaklade coho si na tuto "mudrost" prisiel?
no predsa to nieje TDI ale HDi.. to nemoze byt lepsie..lebo potom som tu jednotkovu ochcaviu,prassat, kupoval nadarmo..


280tkm je nič, na xantuši mam 400 a vstreky su este ok, napichnut na kabel.. tam zistis ci niektory nema neaky problem, ak ma tak do servisu, tam ich vyčistia, pripadne opravia a idu dalej.. stoji to tusim okolo 35 za vstrek
ferinecko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.01.2011 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinecko »

no tak chlapy trysky som v nedelu vecer namontoval a urobil som do dnes rana 1400 km a vsetko ok. robili to oni ( trysky ) mechanik mal pravdu a v servise to potvrdili. rozebrali vycistili preplachli tusim pouzili aj ultrazvuk nastavili mechanik udal ako dôvod zla nafta ( neviem ale 80% nafty tankujem v zahranici na mojich cestach a zbytok doma len slovnaft ziadna liata zo suda) no asi to je teraz jedno kde clovek tankuje pritom kazdu vymenu oleja 15000 km menim aj palivovy filter. inak oprava stala 80 eur za 1 kus 20 eur plus cesta do PD, takze spokojnost auto uz nevidava ten zvuk pri tych otackach ako som pisal a ide tak ako ma este by som povedal ze o nieco sa to zlepsilo co sa tyka hluku motora a dymyvosti. ostavam s pozdravom a prajem vela super km bez problemov
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

ultrazvuk sa pouziva len pri starsich typoch trysiek, pri CRkach nie..aj vstreky potrebuju svoju udrzbu..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco by sa nemohol pouzit pri CRkach? Myslis ze taketo nieco nehrozi na commonrailoch?

http://www.powerdiesel.sk/viewtopic.php?f=9&t=128
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

no na CRka uz nieje obyc ultrazvukovy cistic, bol som na jednom školení , CR vstreky proste odovzdavame do bosch servisu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze, ja keby som bol bosch tak ti takisto poviem ze jedine do bosch servisu.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

v beznej dielni nema vyznam drzat vybavenie za par milionov ked sa pouzije dva krat do roka..takze do bosch servisu :)

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní