18 najnebezpecnejsich ciest na SK...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dobre zmapovaný zoznam. Prekvapilo ma, že v nitrianskom kraji je najnebezpečnejší práve úsek Cesta I/64 a to len tých 650 metrov. Keďže tadiaľ nejazdím zriedkavo, osobne si myslím, že je to hlavne kvôli tým, ktorí vychádzajú z obchvatu ako by na Drážovce, ale potom na križovatke sa vracajú naspäť na obchvat, čiže urobia 180° otočenie, prípadne tí, ktorí odbočujú zo Zobora doľava smer obchvat.

Aj tu je však treba spomenúť, že v 95% prípadov nie cesta je príčinou mnoho krát tragických dopravných nehôd, ale netrpezliví, arogantní a pomstychtiví vodiči.
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Co je toto za tema? Ake najnebezpecnejsie cesty? Aka je definicia najnebezpecnejsej cesty? To je taka po ktorej ked ide auto tak zrazu co? zmeni svoj tvar? polomer krivosti? stupanie/klesanie? alebo snad zladovatie bez ohladu nato ci je leto alebo zima alebo sa roztvori ako brana do pekla a auto zhltne alebo co?

Ked sa stane nehoda vzdy v 100% pripadoch je na chybe clovek, mohol predsa ist pomalsie, opatrnejsie, predvidavejsie atd. Clovek je ten co auto po tej ceste riadi tak vzdy je ZODPOVEDNY CLOVEK!!!
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

To je síce pravda, ale sú miesta, kde je pravdepodobnosť nehody vyššia (zohľadnené istými faktormi ako napr. ak je niekde úsek, kde je ostrá pravotočivá zákruta zarastená stromami 365 dní v roku a 50m za ňou sú 4 prechody a 2 križovatky, tak pravdepodobnosť nehody berúc do úvahy, že stroje riadia ľudia je vyššia, ako na rovnom úseku medzi dedinami)..

Z toho vyplýva, že ak je niekto veľmi iniciatívny a jeho zamestnanie je písať články a dostal to možno ešte aj nariadené od svojho nadriadeného, napíše článok o najnebezpečnejších úsekoch na našich cestách.

Myslím, že aj ten článok je relatívne celkom dobre spracovaný, nakoľko tam ako bonus uvádzajú časové rozpätie, čiže špičky a pod..

Ale ako pokus o argument dobre...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

to sa tu zasa zacina zaplnat premudrelymi... vsak slovak majster sveta nema paru co je to bezpecna cesta ale tara piate cez deviate.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Nikde v teme ani v tom clanku sa nepise ze za nehodu moze cesta. Kazdemu je jasne ze na vine je vodic. A nejnebezpecnejsie cesty su take na ktorych je najlahsie tu osudovu chybu spravit. Nechapem tu zbytocne rozohnenu reakciu....

EDIT: kolegovia nado mnou to vystihli. Pomaly pisem :-\
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tak. Po polroku napísal príspevok. Skúsil, nevyšlo. Ďalší pokus vidím tak v máji...

Venujme sa prosím téme (ako prispievajúcim), lebo podľa mojich štatistík je takto rozbehnutá diskusia na zozname 18 príčin, prečo ide celá téma do koša...

Vďaka ;)
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Pardon, spravne by sa mal ten clanok volat "18 usekov Slovenskych ciest kde mozte stretnut najnebezpecnejsich vodicov"
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..a preto sa nedivte..,ze dostavam karty...,maaariju vasu...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Len kľud - netreba sa znervózňovať. Človek len zbytočne príde k šedinám...:)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja by som chcel zbytočne prísť naspäť k hnedým vlasom.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

V kaderníctve to zmáknu. Je to však len dočasné...:)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: 18 najnebezpecnejsich ciest na SK...

Príspevok od používateľa laco1871 »

NULOVÁ vypovedná hodnota !

Priklaňam sa k názoru,že tému treba hodiť do koša!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lubos zimovcak napísal:osobne s článkom veľmi nesúhlasím

Nbezpečné úseky sú za Zvolenom na Detvu až Lučenec a od Lučenca až po Košice... :40bd:

a takto môžem pokračovať, nejaké plechy sa vyklepú, ale "smrťaky" sú nezvratné.
Aj napriek tomu je cesta "spodkom" moja obľubená :3035:
Moje obĺubené useky :Drienovec-Soroška,
Rožňava-obchvat Tornale až po Bátku,ďalej usek od Rimavskej Soboty po Lučenec,ďalej od benzinky Slovnaft nad Lučencom,po Mýtnu,a už sme vlastne skončili...

Moj rekord v useku MI-Detva bol 2 hod.40 minut
jazdené v noci,resp.nadranom

prepočítajte si to...

Robil som to z vozidlom Daewoo Espero 1.5 16 V LPG
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nechcel by som ist s tebou.vo vyssej rychlosti volantujem radsej ja.s tebu by som sa bal.ale dobre si slapal.aspom neparkujes na ceste ako vacsina vodicov na sk.stale 70.asi mas moju krvnu skupinu.mam rad ked to beha od 100 hore.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní