1.5 Skyactiv od Mazdy - váš názor?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

1.5 Skyactiv od Mazdy - váš názor?

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Krásny pondelok prajem,

keďže mi je MPV totálne zbytočné, rozhodol som sa obzrieť po niečom menšom. Prvýkrát by som možno zavrhol jazdenku a kúpil nové, do oka mi padla nová Mazda 3 - konkrétne s motorom 1.5 Skyactiv.
Mali ste už niekto za tých pár týždňov tú česť, prípadne poznáte podrobnejšie pozadie výroby tohto motora? Je to skutočne ešte jeden z tých poctivých nepredimenzovaných nepreturbovaných netrojvalcových motorov? Je to starý dobrý japonec alebo skladačka z Turecka/Maďarska/Somálska/Antarktídy ako pomaly každá značka?
Pôvodný plán bol ísť po jazdenom, pohodlnejšom aute ako C5/Mondeo/BMW 5. No ako tak čítam niektoré zúfalé náreky ľudí, ktorí si v posledných rokoch kúpili nové autá, celkom sa bojím, navyše je to úplne nový produkt.
Čakám na testovaciu jazdu, no tá zďaleka neprezradí všetko. Takže som na vážkach.

Každý názor sa cení. :300f:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj keď som v minulom príspevku písal, že dnešné autá idú dole vodou so svojou stále zhoršujúcou sa spoľahlivosťou, v prípade Mazdy (a veľmi málo niektorých ďaľších) mám stále kúsok nádeje, že snáď to nebude vrak.

Mazda 3 je nádherný kus auta, páči sa mi nadpriemerne a cena je pri novom aute tiež zaujímavá. 13.990eur za auto nižšej strednej triedy je slušná cena. Keď bude mať 3 roky a cenu 8 tisíc, veru, aj by som si "pochutil" :-)
audifajn
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.12.2006 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audifajn »

Ahoj ja vlastnim novu mazdu 3 1,5 skyactiv od 28.10 som zatial nad mieru spokojna,ibaze Tebe ako chlapovi odporucam urcite 2,0 co mi tvrdi aj moj manzel,ja som spokojna aj s 1,5 podvozok to ma super, vybavenie za tu cenu urcite na 1 oproti konkurencii v dannej triede a tak zatial som nadmieru spokojna,ze po dlhom vahani,to bola dobra volba.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Radsej chod do 2litra a pozri v cechach.Kamarat pred mesiacom kupil CX5ku 2.0benzin 121kw v cechach a vysla ho aj s prihlasenim 19tis.e.Jazdil som na tom,neide to zle,proste atmosfera.Spotreba priemer vacsinou po meste 7,6l ale ma na tom len 1tis km.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Nie som presvedčený o tom, že tých 20 koní navyše (pri tom skromnejšom dvojlitri) mi pri mestskom a prímestskom šuchtaní stojí za tie peniaze navyše a drahšiu poistku. Pri C4 Picasso som si akosi odvykol od bláznenia. Touto dilemou som už prešiel, preto sa sústreďujem na 1.5 :) Radšej si priplatím za výbavu/komfort.
S ČR máš veru pravdu, bopol, základ o viac než 1000e lacnejší. To čumím :190:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Jeho ta CX5 vysla o 4tis eur lacnejsie a teraz je este lepsi kurz ako pred mesiacom.A neni to 121ps ale 121kw,a to je rozdiel cca 60ps.Zalezi na tebe na co to auto potrebujes,ale ani ten 2liter neni trhac asfaltu.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Sú dve 2-litrové motorizácie, tá slabšia s príplatkom 1000e je 120PS, silnejšia (165PS) je k dispozícii až od výbavy Revolution, čo je viac než 20 tisíc eur :41c2:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
bmw-er
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 14.03.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmw-er »

o novu mazdu 3 sa zaujimam uz od jej predstavenia, tesil som sa ze to bude nieco lepsie urrobene nez golf , no postupom casu sa to akosi vytraca. Dizajn je fajn no parkovacie senzory by mali byt uz v zakladnej vybave ako vzadu tak aj vpredu. Golf ponukne viac miesta pri mensich rozmeroch, nehovoriac o batozinovom priestore. U m3 je tak skoseny ze je to vlastne liftback. Interier je fajn aj zaklad, (a zakladne radio je aspon nizsie nez obrazovka vo vyssich vybavach) no budiky mi celkom vadili, hlavne digitalny otackomer, palivomer... Odhlucnenie sa mi zdalo byt vynikajuce u g7, m3 ma v tomto nezaujala tak neviem ci som tomu nevenoval pozornost alebo je iba priemer. Ak porovnam zaklady tak motor u vw ma lepsi pocitovy tah aj ked je to 63kW nez 1.5 74kW. Ak uz vw upravil TSi tak mozno poruchovost bude priemer. No u mazdy s vysokym kompresnym motorom to tiez nemusi byt na 100 rokov. Asi je najlepsie studovat cx-5 kedze je najdlhsie na trhu ci sa nezacinaju objavovat nejake vady. Mne osobne m3 pride ako male ludove ferrari FF :) tak auto bude nabadat ku sportovejsej jazde co podpori aj zvuk vytoceneho motoru. Najlepsia volba by mala byt 2.0 121kW s kratsie poskladanymi stupnami. Rozdiely mezdi 2.0 88kw a 1.5 74kw by nemali byt tak velke aby sa to oplatilo financovat + zakonna poistka kazdy rok.

Majitelia m3 ako vam svietia predne svetlomety? (zaklad-halogeny)
U g7 sa stazuju ze svietivost je nedostacujuca
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

lubo , ak chces nove , nieje co vahat.., nova m3 je medzi tym najlepsim co je v ponuke.., niekto tu nizsie pisal ..mensi bat. priestor.., ak nepotrebujes vlacit chladnicky , pracky , sporaky kazdy mesiach..ten objem myslim uplne staci.., dalsia vec je narozdiel od golfu..ziadne turbo..ziadne reklamacie , vid tsi.., pokial chces benzin.., bezproblemova atmosfera , ten vykon myslim ze na bezne jazdenie bude stacit , aj zaklad.., na tych 90 po okreskach a 130 dialnica ..bohate.., neviem aku ma hmotnost , ale tych 74kw myslim staci.., pokial nema 1,5 t a viac.., vid focus..tiez sa robili 74k a stacilo to v pohode.., dalsie plus dizajn..., ako vonku tak vnutri.., ak by som na to mal idem do toho, bohuzial nemam :41c2:
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

lubos zimovcak napísal: Mazda je eeee, taká zvláštna, málo miesta pre pravú nohu, sedačky pre útlych Japoncov, ak má niekto 1,85 a metrák váhy, tak z Mazdy jedine CX7, CX9..., lacné plasty všade, taká disharmonia, zvonku nádherná, ale interiér...dosť odflákli :3020:
Vysku mam podobnu, vahu nastastie nie :d :D a miesta som mal v novej "3" dost. Co sa tyka interieru, zalezi asi od vybavy, ta "moja" mala vsetko od makcenych plastov po pekny dekor. U mna interier: jednoduchy, pekny, kvalitne spracovany.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Presne ako spomenul stano, konkurencia neponúkne v tej cene snáď nič, nad čím by sa oplatilo uvažovať. Koncern veľmi nemusím (nič proti majiteľom, skrátka to nie je to, čo chcem), Focus mi príde "opozeraný", Astra alebo Cee'd ani nevravím. Pri kórejcoch sa celkovo obávam klesania hodnoty, rovnako ako pri francúzoch - o 5 rokov by som C4/i30 predal za smiešny zlomok ceny. No a napokon aj dizajn - u mňa jednoznačne víťazí Mazda, láska na prvý pohľad. :-\
Iba nad tým motorom sa zamýšľam, či neviete, či jeho výrobu Mazda neposunula nejakým fušerom, či si nebudem šklbať vlasy neskôr...
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
bmw-er
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 14.03.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmw-er »

ak ide hlavne o to aby ti m3 1.5 vydrzala 5 rokov tak budes mat zaruku kedze to bude nove auto, a myslim ze aj zaruka sa da predlzit na presne 5 rokov, co pri neosvedcenom novom aute je rozumna investicia, a mozno predlzenu zaruku dostanes ako darcek. tak az take strasne to byt nemoze aj keby sa ti kazilo uplne vsetko aby si si mal az sklbat vlasy, co najhorsie sa moze stat ze bude v servise. No u japoncov by som sa nebal. (Len mazda niekedy robi blbosti, napr rx8, mohlo to byt super auto...)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je smiesne mysliet si, ze Mazda chce robit auta kvalitnejsie ako ini vyrobcovia.

Cielom je ZISK.

Nic viac, nic menej.


MAzda (rovnako ako Toyota, korejci) nevyraba male turbo len preto, ze to nedokaze.

To je vsetko.


Nedavno sa tu preberalo, ze Honda uz predstavila nove opturbene 1,0 motory.


Ano, aj v Mazde na tom intenzivne robia.


A pretoze male turbo zatial nedokazali skopirovat od lepsich (VW/FORD/FIAT) - musia si vystacit s primitivnymi zastaranymi atmo motormi.

Aby ako tak kompenzovali nedostatky - ponukaju podladeny 2,0 atmo benzin, ktorym akoze nahradzuju 1,2TSI od konkurencie.

Je to sice smiesne, ale nic ine zatial nedokazu.

:4012:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lubos zimovcak napísal:no, v dnešnej dobe byť spokojný s malým motorčekom 1,5 s 74 kw do auta veľkosti Mercedesu C / dlžka sedanu/..., dúfať, že spotreba bude aj v realite ako na papieri..., hlavne, že ked sa zaťaží 3-4 osobami..., bude to ako so zatiahnutou ručnou brzdou...:)

Ak už to musí byť Mazda 3, tak aspoň silnejší motor, operovať s vyššou zostatkovou hodnotou po 3-5 rokoch... :40bd: , odporúčam si pozrieť dnešné ceny Japoncov, 50 a viac % je prepad iba za prvé 3 roky..., celkovo Japonci a Korejci strácajú najviac, práve po tých 3 rokoch sa najviac oplatia kúpiť, lebo sú naozaj spoľahlivé a ľudia sa zbytočne boja servisu, či drahých ND.

/jediné, s čím ma Mazda 3 odpudzuje dizajn budíkov a la Daewoo, či v Chevrolete xxx / nejaký malý prdinec/ som videl naposledy rovnako otrasný. a absencia teploty vody, či oleja..., to iba zaklincoval.

UPLNY SUHLAS

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných