1.0 TSI - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa achada »

miroslav114 napísal: 16.12.2021 13:29 Tak to nečítajte , napísal som o htp a čo ? Padol svet?
Nie, za to, ze si debil, svet nepadne. Len je to pre tych normalnych dost otravne.

A citat to bohuzial musime, bez toho nevieme, ze je to kravina. Jedine, ze by si to ty sam napisal hned na zaciatok ako varovanie. Ale toho sa asi nedockame, ze?
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem, tento motor 1.0 TSI vyzera ze sa podaril. VW si dal zalezat aby sa neopakovali problemy s 1.2 TSI pripadne 1.4 TSI ktore sa prejavovali cca do roku vyroby 2013. Ale spät ku 1.0 TSI, tento oturbeny trojvalec ma uplatnenie v autach Fabia, Fabia-combi, Seat ibiza, VW Polo, Skoda Kamig, Seat Arona, VW Cross. Pre kludnejsie povahy aj vo VW golf a Skoda Octavia (ale len v silnejsej verzii!). Agregat sa nachadza v mnozstve firemnych aut (a s tymi sa jazdi jedna radost ze?) a naozaj to vyzera tak ze je to v pohode pri normal servise. Uvedenym autam to dava naozaj svizne reakcie a pri beznom vyuzivani v mestskej resp. primestskej premavke je uplne postacujuci. Samozrejme na denno-denne dochadzanie po dialnici (Ke -Bratislava) to nie je vhodne ale obchodaci vo firemnych autach s tym lietaju aj tak vsade! Vlastna skusenost VW Polo kupene ako nove v roku 2019 1.O TSI (95 koni tusim) 7-stupnove DSG. Ako druhe auto v rodine, hlavne pre manzelku, momentalne jedine auto v rodine takze beham na nom kazdy den. Ma za sebou servisnu prehliadku (po 2 rokoch), vymena oleja bola robena a vzdy bude po 15 000 km. Spotreba , ja mam priemer 6 litrov v ramci primestskej dopravy a ked dialnica tak to robi 7 litrov na 100 km. Manzelka ma urcite nizsiu spotrebu he he. Ja som sviznejsi vodic tak by som sa charakterizoval. U nas uplna spokojnost. Spotrebu 9 litrov na tomto agregate ako dlhodoby priemer si neviem predstavit...takze to je blbost. Vravim u mna 6 az 7 litrov v zavislosti od typu trate atd atd atd (ale je mi to v podstate ukradnute). Ak planunes kupu a vies na co je ten motor urceny tak vrelo odporucam.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

tento oturbeny trojvalec
= solarny panel na streche renoltika Zoe ako sníva NagyVodražka - obidve sú cctiny na ntú. :40bd:
Otvorte si konečne oči a uvedomte si že dnešní megasprostí ludia nedokážu a nechcú vyrobiť dobrý výrobok. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tom2014 »

Samozrejme oco13 mimo temu ako vzdy! Ja niesom priaznivcom elektrickeho Renault Zoe len pre zaujimavost. Zadavatel sa pytal na 1.O TSI spolahlivost a realne skusenosti. Az bude tema o hrdzavej felicii ktora taha pretazeny vozik a ma v prdeli brzdy a ostatne veci kedze ty do aut nedas ani cent, kludne Ti tu temu prenecham. Si najväcsim negativom tohto fora a cudujem sa ze Ta admin nezablokoval. Nerozumiem tomu ale ak im vyhovuje ze furt v kazdej teme odradzas ludi aby sa este niekedy zapojili do diskusie tak je to uz ich maslo na hlave.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Zablokuje ma admin aj keď skladám deformačné výstuhy do tých vašich .......(neviem ako to nazvať) :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal: 16.12.2021 12:48
nie sú žiadne negatívne informácie ako o predošlej generácii TSI
vydrž a uvidíš že budú.
Máme to ako firemné auto 85Kw Octavia má to snáď 160 tis. km
tá informácia (že je to dobré) bude relevantná až prí nájazde cez milion. :4012:
a teraz budíček mladý pán, prestaneme snívať a šup do práce. Nič po r. v. 2005 nevydrží milión. Tie časy sú preč
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie časy sú preč
Presne toto som povedal, len viacerými slovami a ja navyše viem aj príčinu. Máme sa príliš dobre a nezáleží nám na ničom len na vlastnom egu. :4012:
Nemusím poznať žiaden motor, žiadne auto - ja poznám ludí čo ich vyrábajú a tiež tých, čo ich používajú - bolo to aj sfilmované "Blbí a blbší" :200:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
histspeed
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 08.11.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa histspeed »

oco13 napísal: 16.12.2021 12:48
vydrž a uvidíš že budú.
Vieš nadhodím tému o šesťvalcoch od VW bude problém s rozvodmi (osobná skúsenosť), spomeniem BMW bude problém s rozvodmi, spomeniem Audi bude problém s automatmi DSG, spomeniem Peugeot tam bude odchádzať elektronika, FAP ......atď. Takto nejako prebiehajú zhruba diskusie.. Existuje auto, ktoré nemá nejaké negatíva ??? Aj japonce ich majú a nie málo...Takmer na každé vyrobené auto sú negatíva. Inak je mi to srdečne jedno. 1,0 TSI ma proste nezaujíma. Len som sa chcel podeliť o skúsenosť, keďže na tom občas jazdím... Ide to slušne, nežerie to a ani sa to nekazí. A ako vidím nikto okrem mňa na tom nejazdil v tejto diskusii a v podstate nevie o čom je reč. (pardon teraz som si všimol jeden korektný príspevok od majiteľa, ten má ešte bohatšie skúsenosti keďže je majiteľ) .......No a tak podobne by sa tu dalo pokračovať. Počúvajte občas aj druhých chlapi.
Naposledy upravil/-a histspeed v 16.12.2021 17:17, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

histspeed - prečítaj si ešte raz, nahlas túto vetu
Nemusím poznať žiaden motor, žiadne auto - ja poznám ludí čo ich vyrábajú a tiež tých, čo ich používajú
:300f: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tom2014 »

Oco13 tema je o agregatoch 1.0 TSI nie o deformacnych zonach. Ale skoda reci co sa tyka tvojej osoby, my Ta uz berieme s rezervou len lutujem novych clenov ked sa chcu poradit, pomoct a bum nejaky oco13 uplne od veci hejtuje vsetko lebo on robi vystuhy...

K zadavatelovi: snazil som sa Ti odpovedat z pohladu uzivatela, ak by som opät kupoval mensie auto s oturbenym benzinom na mesto resp. primestske vozenie 1.0 TSI by som urcite zaradil do hladacika. Kopa firemnych aut s 1.0 TSI je dobra reprezentativna vzorka. Samozrejme aj ine automobilky ponukaju maloobjemove oturbene benziny...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa achada »

tom2014 napísal: 16.12.2021 17:52ak by som opät kupoval mensie auto s oturbenym benzinom na mesto resp. primestske vozenie 1.0 TSI by som urcite zaradil do hladacika. Kopa firemnych aut s 1.0 TSI je dobra reprezentativna vzorka.
Ano, ale na medzimesto a dialnice. Nemozes ale ich skusenosti aplikovat na mestske poskakovanie, na to ziaden priamovstrek vhodny nie je!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Oco13 tema je o agregatoch 1.0 TSI nie o deformacnych zonach.
Milý Tom - dokážeš raz pochopiť že tak ako ja odflaknem dvere a strechu tak Jožko o dve stanice ďalej odflakne motor a Peťko zase o kus ofláka podvozok, lebo skrutky tlčie kladivom namiesto skrutkovania. :40bd: Nedokážeš - lebo si presne rovnaký ako 5 mil slovákov slušne povedané nerozumný. Keď si predstavím všetky firmy kde som videl LUDÍ pracovať tak sa bojím kúpiť aj rožok, nieto ešte auto. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tom2014 »

Oco13 nemas predstavu kto som, čo som a v akej oblasti pracujem, v akej oblasti sa pohybujem...tvoje nazory ma absolutne nezaujimaju. Na zaklade tvojich prispevkov som usudil ze si "škodná" tohto fora ktora všetko hejtuje a som prekvapeny aj ked sa opakujem ze ta admin este nezablokoval!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Tom prepáč , že som si dovolil vzhliadnuť k riaditelovi zemegule :300f: Normalne som klikol na prvý príspevok že ktože to bol zadávatel, ak tuto TOM2014 nadobudol dojem, že JEMU radím. Omyl - ja ti len nastavujem zrkadlo. lol :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: 1.0 TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tom2014 »

Aky riaditel zemegule? Co zas trepes? Je toto normalne? Prosim vyjadrite sa aj ostatni ci je toto normalne, ci to len ja zle chapem?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných