...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

ahoj
podľa mna autu nič nieje problém bude v majiteľovi.za 6 mesiacov mať natočené 2200km...???/to mám za 6 dní/ved to nie je normálne.
ved ten motor od jazdy po daľšiu jazdu musí byť aj hrdzavý. :40bd: ked niekto tak málo najazdí zrejme si uvedomí že to ani nepotrebuje a preto to,,cuká,,/alebo majiteľ/auto by si mal prehnať a jazdiť tak ako sa má a zistíš že ,,necuká,,tiež nič v zlom.
:3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa tiež zarazili tie km. Kolega si kúpil nový voz najbežnejší model najbežnejšej značky , a s pocitom dobre uložených eur ho odstavil do garáže. Každé dva mesiace, keď s ním chce prejsť 20km , tak má nejaký problém. V servise sa schovávajú ,keď ho vidia. Nikto mu nedokáže vysvetliť , že auto ak nejazdí tak má viac problémov ako keď je denne v premávke. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to v navode na pouzivanie toho vozu, ze s tym treba tocit 1000km za tyzden, lebo inak bude trhat motor?
Lubos, zakony nemozes citat tak, ze si vytrhnes z kontextu par slov, ktore sa ti hodia a robis z toho zavery. Tu citaciu zakona si nepochopil, precitaj si to este raz. Ta prva veta sa ho netyka, kedze sa nejedna (zatial) o neodstranitelnu vadu.
Autorizovany servis/predajca mu prvu reklamaciu uznal a nieco vymenili, takze nejaky problem tam bude. Neviem, co riesis s nejakou nespokojnostou a zamietanim importerom ci co, on uz ma jednu reklamaciu potvrdenu a vybavenu, zavada sa prejavila opatovne.
Na vratenie penazi vobec nepotrebuje rozhodnutie sudu, to iba v pripade, ak by mu predajca odmietol uznat jeho narok podla zakona.
Pises vela nepresnosti, nulova relevancia, zavadzanie. Argumentacia nefunguje tak, ze slovona napises V E L K Y M pismom...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Nové auto a toľko problémov. Ak by aj jazdil 1x mesačne 10km, malo by auto fungovať tak, ako má.

Ten servis však nejedná s Tebou férovo. Neodovzdať protokol pri druhej návšteve servisu je stupeň neserióznosti. Možno by túto závadu kvalitne vyriešil iný autorizovaný servis, uvažoval si o tom?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No kámo ty teda hodne málo jazdíš..najazdiť ani nie 400km mesačne tak to vyzerá na víkendového vodiča -nič v zlom..
nejazdíš náhodou stále niekde v meste v kolonach?na tvojom mieste by som skúsil jednu vec a to vybehnúť na dialnicu a prejsť aspon 500km pri rýchlosti 140km/h..aspon by si vyhnal z neho pavúky :d :D a možno by to tomu aj pomohlo..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

A ešte dodatok ...Tak ako píše Lubo peniaze za auto ti nikdy nevrátia-ešte som nepočul o nikom komu by v tejto veci niekde vyhoveli..môžu ti navrhnúť výkúpenie kde ti samozrejme čo to odrátaju a ponuknu ti nové..také prípady som už čítal že to takto v prípade veľkej chybovosti konkretneho auta spravili..čiže bud si doplatíš za nové ale to musia oni schváliť alebo ti ho budu opravovať do nemoty..
Lebo vieš aké pravidlo platí?Pokial si ako majiteľ auto naštartoval a opustil brány autosalonu tak si v tom momente prišiel aj o 1/5 ceny..a ak to nie je značka ktorá na slovensku letí-myslím tým vw group tak možno aj o 1/4 alebo 1/3 ceny..
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

No on preto nechce povedat znacku auta lebo kupil nejakeho francuza alebo taliana a hanby sa za to ake dobre auto kupil.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

sa tu zase stretlo kvantum kvázi odborníkov.
Pre zadavateľa témy, rieš to s právnikom, nie s ľudovými vykladačmi zákonov či ľuďmi ktorým cukalo každé auto. Dobrý právnik to vybaví za teba, ty len zacvakáš, výsledok je dopredu neistý, na druhej strane kto sa neozve, tak spravidla nič nevybaví.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

však už nemedituj, trepeš tu kvantum všeobecných kravín, to či je v práve alebo nie posúdi jeho právnik, ktorý určite vie čo treba. v prípade, že to vyhodnotí ako ty, tak ho pošle do kelu, v prípade, že nie, tak sa zariadia. Preto kecy o finančných samovraždách sú úplne mimo misu, ty poznáš finančnú situáciu zadavateľa témy? atď atď. Kvantum kecov o ničom, tliachanie o podvodoch a podobné somariny, ke´d to tu človek číta, tak sa ani nečudujem, že tu vládne taký chaos. Mám pocit, že určité mená si sem na diskusiu chodia riešiť svoje truhlíkovské komplexy.
Chlapcovi stačilo úplne jasne a jednoducho napísať "navštív právnika a uvidíš ako to vyhodnotí", nie tri strany nezmyselných príspevkov.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ja by som si tipol tiež na koncern, veď najnovšia vychytávka je Fabia 3, že by tol ten zázrak TSI, ktorý nechce ani poisťovňa poistiť?? http://www.autoforum.cz/technika/motory ... prispevek-
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...luboš :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93:
...Tak to si väčšine zástancov koncernu dal...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Je jedno ake to je auto, je jedno aky to je motor. Pokial ho ta zavada nenecha na ceste, tak je to proste len vlastnost daneho auta, ktora nebrani jeho riadnemu uzivaniu. A moze sa clovek sudit kolko len chce, aj odvolavat, proste ak to nebrani uzivaniu danej veci, tak to bude "len" blba vlastnost, s ktorou sa bude musiet zmierit, kym sa to nahodou nepodari odstranit.
Hovorte si co chcete, avsak pokial ho to neodstavilo, nenechalo v stichu, tak je nulova sanca na odstupenie.
Ba, jedna sanca tu je... Zverejnit konkretne udaje, medializovat, riesit dany problem priamo s importerom. V aut. servise je to zvacsa len biznis, kde klient pride, postazuje si, oni vykonaju daky zasah (opravu s nejasnym vysledkom), klient odide, aut. servis posiela fakturu na preplatenie a pevne veri, ze sa klient vrati o nejaku dobu znova...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

lubos zimovcak napísal:Veď to všetko už bolo povedané.. :-).
Právnik je Ok, keď je v práve, ale toto je bez posúdenia znalcom.. Finančná samovražda.

Ale,nie si náhodou právnik zo Simpsonovcov..?
Aké posúdenie znalcom ?? Nie je náhodou, že do 6-tich mesiacov oni musia vystaviť znalecký posudok ??? že je auto v poriadku ??? Teda po 2 ukončených závadách a opätovnej 3-tej tej istej ???

Takto som kedysi riešil mobil, takže neviem ako to je s autom :-( jasné, že mu nedajú peniaze späť, nie je to suma nejakého mobilu. Ale asi postup bude ten istý nie :-)
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Jasne, ze domoct sa prava v ramci zaruky je vseobecne tazke, jasne, ze nase insitne vyklady zakona mozu byt zainteresovanym na smiech... Ale poj-bavat cloveka ktory mam problem, sposbom akym to robia niektori tu pritomni, hadat znacku auta a riesit priaznivcov a nepriaznivcov, spominat, ze sa majitel hanbi za francuzsku, taliansku, nemecku, cesku, japonsku, alebo inu znacku tvrdit, ze kazde auto zastudena cuka, to je tiez vec, ktora by si ziadala odbornika... Skoda, ze rodicom nemozno nic reklamovat....
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Podlamna si kupil nejaku Daciu, alebo škodovku fabiu...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 116 neregistrovaných